Özel İzmir Türk Koleji
Bahattin Tatış Ödülleri
BAHATTİN TATIŞ - YARINLARDA VAR OLMAK ÖDÜLLERİ
Ödül Töreni
22.11.2022

Bilime Katkı Ödülü

“21.yüzyıl, bilgi ve teknik yüzyılı olacaktır. 21.yüzyılda teknolojisini ilerletmemiş, bilgisini geliştirmemiş, kalkınmasını tamamlayamamış milletlere hayat hakkı tanınmayacaktır. 21.yüzyıl şartlarına göre kendimizi hazırlarsak, uyanık ve dikkatli olursak, milli menfaatlerimizi korumayı, fırsatları iyi değerlendirmeyi bilirsek ve kalkınmayı tam anlamıyla tamamlarsak, çalışkan olursak 21. Yüzyıl Türk yüzyılı olacaktır.” diyor kurucumuz Bahattin Tatış.

Eğitime Katkı Ödülü

“Çorak, verimsiz kuru bir toprağa yağan yağmuru düşünün; çorak toprağın ihtiyacı olan yağmurdur öğretmen. Susuz toprağın suyu, güneşi, havası her şeyidir. Öğretmen ışıktır.” “Ben sanayiciyim, işadamıyım, tüccarım. Hiçbirisiyle övünmüyorum, Tanrı’nın bana vermiş olduğu en güzel rütbe öğretmenliğimdir.”diyor saygıdeğer öğretmenimiz Bahattin Tatış.

İş’te Başarı Ödülü

Birlikte çalıştığınız insanlarla aynı gemide olduğunuzu, aynı ailenin fertleri olduğunuzu unutmayacaksınız diyor sevgili hocamız Bahattin Tatış. Tuttuğu her işi başaran, başardıkları ile yetinmeyip daha iyinin ve güzelin arayışı içinde daima yükselmeyi hedefleyen bir iş adamı. Çalışan, memlekete, topluma faydalı insanlarımızı takdir edip vefa duygusu ile el üstünde tutan, her yaptığı icraatın ne gibi sonuçlar doğuracağını önceden hesaplayan, birlikte iş yaptığı insanları ezmeyen, ailem dediği çalışanlarına hakkaniyetli davranan bir öğretmendi Bahattin Tatış.

Sanatta Başarı Ödülü

Sanat duygu dilidir. Sanat bireyleri özgürlüğe, tüm dünyayı saygınlığa götüren bir yoldur. “Yetiştirdiğiniz insanı birtakım araç ve gereçlerle şekillendirdiğiniz bir taş gibi duvara koyamazsınız. Onu çok karmaşık problemlerle dolu bir yaşam beklemektedir. Sanat bu karmaşık problemlerin aşılabilmesi, insanın yetkinliklerinin farkına varabilmesi, kendine güveninin yerine gelmesinde şefkatli bir öğretmen gibidir diyor Bahattin Öğretmen.”

Sporda Başarı Ödülü

Öğrencilerinin yalnızca akademik alanda değil, disiplin ve azmin önemli bir yer tuttuğu sporda da başarılı olmasını arzuluyordu. Spor onun için bir iç disiplin aracıydı. Bu disiplinin yanında mutlaka dinamizm de gerekliydi. İlkeleriyle yoluna ışık tutan Mustafa Kemal’in belirttiği gibi Bahattin Öğretmen de kuşkusuz “Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını” seviyordu.

Yaşama Katkı Ödülü

Bahattin Öğretmenimizin “Memleketini, milletini ve vatanını seven kalbi vatan aşkıyla çarpan bir kişi, geri kalmışlık damgasını Türk milletine reva göremez.” düşüncesinden hareketle İzmir Özel Türk Koleji ailesi, daima çevresine ışık saçmış, sosyal yaşamdan ve sorumluluk projelerinden hiçbir zaman kaçmamıştır. Bahattin öğretmenin öğrencileri, ülkenin pek çok yerinde kardeş okullar vasıtasıyla aydınlığı paylaşmış, çorak topraklara minicik avuçlardan düşen tohumlarıyla ülkemizi yeşertmiştir.

İzmir Özel Türk Koleji - Bahattin Tatış Kampüsü
Adres:  Mithatpaşa Cad. No: 687-689 35280 Köprü / İzmir   
Tel: (0232) 244 05 00 pbx Faks: (0232) 244 38 51 www.ozelturkkoleji.com