BAHATTİN TATIŞ


İzmir Özel Türk Koleji kurucusu, merhum eğitimci ve matematik öğretmeni Bahattin Tatış’ın ilkelerini yaşatmak, O'nun sanata verdiği değeri vurgulamak ve genç nesilleri sanata teşvik etmek amacıyla İTK Eğitim ve Bağışçılar Vakfı tarafından geleneksellik arz eden «İTK Bahattin Tatış Ulusal Resim Yarışması» düzenlenmektedir.

Öğrencilerimizin ve gençlerimizin sanat yönünün gelişmesini, kendilerini ifade etmelerini, hayal güçlerini zenginleştirmelerini, düşünme yeteneklerinin güçlenmesini, yaşama bağlılıklarının artmasını sağlamak; düşündüklerini bilimsel anlatımla ortaya koyabilecekleri teknik bilgi ve beceriler kazandırmak, güzel sanatlara olan duyarlılıklarını arttırmak, kuruluşlar ve kişiler arası diyalogları geliştirerek dayanışma ve yardımlaşma yetileri kazandırmak amacını taşıyan «İTK Bahattin Tatış Ulusal Resim Yarışması»’nın bu yıl 22.si gerçekleştirilmektedir.

Ülkemizin farklı lisans ve lisansüstü düzeyinde eğitim gören binlerce gencinin katılmakta olduğu «İTK Bahattin Tatış Ulusal Resim Yarişmasi'nda yapilan juri değerlendirmesi sonucunda; ortaokul ve lise kategorilerinde birincilik, ikincilik, üçüncülük ödüllerinin yani sira "Jüri Özel Ödülü" verilmektir


Başvuru formunu tam ve eksiksiz doldurarak çalışmalarınız ile birlikte göndermenizi rica ediyoruz.

22.İTK Bahattin Tatış Ulusal Resim Yarışmasına ülke genelindeki resmi ve özel olmak üzere Ortaokul ve Lise öğrenimi gören bütün öğrenciler katılabilir.

* Katılım ücretsizdir.
* Son katılım tarihi 4 Mayıs 2024 Cuma günüdür. Bu tarihten sonra gönderilen eserler, değerlendirmeye alınmayacaktır.
* Ortaokul ve Lise kategorisindeki yarışmacıların aşağıdaki formu doldurarak, pdf çıktısını eserin arkasına yapıştırması gerekmektedir.
* Formu eksik olan resimler değerlendirilmeye alınmayacaktır.
* Çıktı ile birlikte eserlerin, Mithatpaşa Cad. No: 687-689 Köprü Konak-İzmir adresine göndermesi gerekmektedir. Bilgi için: Melek Gizem Uz / İTK Görsel Sanatlar Bölüm Başkanı / melek.uz@itk.k12.tr